Mini Bambini

Jesteśmy małym, rodzinnym żłobkiem stworzonym z pasji do pracy z małym dzieckiem. W naszym żłobku łączymy spokojną domową atmosferę z edukacyjnym programem zajęć. Od lat współpracujemy z międzynarodowymi ośrodkami akademickimi zajmującymi się opieką nad małymi dziećmi.

Żłobek Mini Bambini powstał z myślą o potrzebach i możliwościach najmłodszych dzieci. Jest to miejsce, w którym dzieci pod okiem wykwalifikowanej kadry poznają świat, rozwijają swoje umiejętności i mile spędzają każdy dzień. Naszym celem było stworzenie placówki przyjaznej dzieciom, ich rodzicom i najbliższym. Uczymy dzieci samodzielności, wsparcia, tolerancji i współpracy.

Naszymi priorytetami są:

  • troskliwa opieka
  • edukacja
  • zabawa
  • wspieranie samodzielności dziecka
  • integracja i tolerancja (wielokulturowość)
  • indywidualne podejście do każdego dziecka

dr Marta Pacholczyk-Sanfilippo (właściciel, dyrektor, opiekun - doktor nauk społecznych, dyscyplina pedagogika)

Autorka i współautorka kilkunastu artykułów i raportów na temat edukacji wczesnodziecięcej. Głównym obszarem jej zainteresowań naukowych są badania nad jakością doświadczeń dzieci do lat 6 oraz metod nauczania języków obcych. Rozprawę doktorską dotyczącą jakości opieki nad dziećmi i funkcjonowania warszawskich żłobków obroniła w 2020 roku na Wydziale Pedagocznym Uniwersytu Warszawskiego.

Praca z dziećmi była moją pasją od wielu lat. Już w liceum prowadziłam gromadę zuchową i wyjeżdżałam jako opiekun na kolonie. Pracowałam również jako organizator przyjęć urodzinowych dla dzieci w domach prywatnych i restauracjach.

Pedagogika była moim wymarzonym kierunkiem studiów. Skończyłam trzy różne specjalizacje dotyczące pracy z najmłodszymi: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika wczesnoszkolna i wczesne nauczanie języka angielskiego, edukacja początkowa. W czasie studiów otrzymywałam stypendia i brałam udział w wielu konferencjach, warsztatach i spotkaniach, podczas których pogłębiałam wiedzę i zdobywałam doświadczenie niezbędne w pracy z rodzicami i ich dziećmi. Przez rok w ramach stypendium Programu Erasmus studiowałam pedagogikę i psychologię małego dziecka w Universita' Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Otrzymałam również stypendium programu Erasmus Placement i przez 6 miesięcy odbywałam staż nauczycielski w przedszkolu i szkole podstawowej w Collegio San Carlo w Mediolanie, gdzie pogłębiałam moją wiedzę dotyczącą pedagogiki Marii Montessori. W 2013 roku prowadziłam badania terenowe w żłobkach w San Miniato we Włoszech. Zaraz po powrocie ukończyłam studia podyplomowe w zakresie zarządzania i marketingu w oświacie i rozpoczęłam przygotowania do stworzenia programu własnej placówki edukacyjnej.

Aktualnie prowadzę zajęcia ze studentami na Wydziale Pedagogicznym UW oraz w Wyższej Szkole ZNP. Obecnie kończę przygotowywać rozprawę doktorską pt. Rola wczesnej opieki i edukacji instytucjonalnej w rozwoju najmłodszych dzieci a organizacja i funkcjonowanie żłobków w Warszawie (Wydział Pedagogiczny UW). Od września 2013 roku jestem koordynatorem programu Uniwersytet przyjazny dziecku i rodzicom.

Mam bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi i nauczycielami pracującymi w żłobkach i przedszkolach. Od października 2013 roku pełnię funkcję koordynatora wolontariuszy pracujących w żłobku Uniwersyteckie Maluchy. W latach 2011 - 2012 pracowałam jako wychowawca grupy dwujęzycznej w przedszkolu Montessori w Warszawie. Obecnie jestem aktywnym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i działam w Hufcu ZHP Milanówek.

Idea placówki żłobkowej z programem edukacji i nauki języków obcych była moim autorskim pomysłem, który spodobał się również Komisji Wniosków Wojewódzkiego Urzędu Pacy i w ramach programu P.O.K.L. 6.2 otrzymałam dofinasowanie z funduszy unijnych. To dzięki temu dofinasowaniu udało mi się stworzyć placówkę, o której zawsze marzyłam.

Praca z najmłodszymi jest zarówno moim zainteresowaniem naukowym jak i praktycznym. Bardzo się cieszę, że mam możliwość stworzenia miejsca przyjaznego dzieciom i ich rodzicom.

Prywatnie jestem mamą trzech cudownych chłopaków.

Monika Kacpura-Pacholczyk (geograf, współzałożyciel)

Jestem mamą małej Mai. Widząc jak szybko rośnie i każdego dnia zdobywa nowe umiejętności pomyślałam, że dobrze by było gdyby poza opieką miała również kontakt z rówieśnikami.

Moja siostra Marta (pedagog) od zawsze marzyła o własnej placówce edukacyjnej. Pojawienie się Mai na świecie było impulsem do działania. Wspólnie starałyśmy się stworzyć placówkę idealną, w której zarówno nasze, jak i inne dzieci, będą czuły się jak w domu. Jednocześnie będą mogły rozwijać się z rówieśnikami pod okiem fachowej opieki.

Z wykształcenia jestem geografem. Kontakt z dziećmi mam nieprzerwanie od szkoły średniej, kiedy pracowałam jako opiekunka. Ponad rok spędziłam w Hiszpanii opiekując się trójką dzieci. Podróże i nauczanie języków to moja pasja.

Izabela Stach - ciocia Isia (opiekun)

Zabawa z dziećmi i dbanie o ich rozwój to moja pasja. Wychowałam trójkę wspaniałych dzieci oraz niezliczoną liczbę harcerzy i harcerek. Kontakt z najmłodszymi miałam praktycznie od zawsze. Pracowałam jako opiekunka i niania, organizowałam warsztaty plastyczne dla maluchów. W żłobku dbam o to, aby dzieci spędzały czas na twórczej zabawie, rozwoju zdolności manualnych i sensorycznych. Uczę je piosenek, wyliczanek i rozwijam ciekawość świata.

Ukończyłam kurs "Opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym".

Agnieszka Zwolińska (opiekun)

Już od 9 lat odkrywam dziecięcy świat i czerpię przyjemność z rozwiązywania "wielkich" problemów podopiecznych.

Swoją karierę zawodową od zawsze wiązałam, z pracą z dziećmi.

W żłobku staram się być cierpliwa, konsekwentna i serdeczna. Uśmiechy na twarzach maluchów oraz ich codzienne postępy są dla mnie największą nagrodą!

Ukończyłam pedagogikę terapeutyczno - leczniczą na Wydziale Pedagogicznym, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.